Meble na wymiar czy gotowe?

Drewniane meble dla dzieci
27 stycznia 2020

Photo by Vadim Sherbakov

Kiedy jesteśmy na etapie urządzania mieszkania z różnych źródeł czerpiemy inspiracje. Przeglądamy magazyny, szukamy informacji w Internecie i na forach wnętrzarskich. A podczas zakupów często odwiedzamy sklepy meblowe i sieciówki w poszukiwaniu idealnych przedmiotów, które staną się naszą własnością. Przychodzi moment, że już zdecydujemy się, czego tak naprawdę potrzebujemy i jakich mebli, a szczególnie jak mają docelowo wyglądać. I właśnie często na tym etapie napotykamy na trudy urządzania mieszkania. Dlatego, że wszystko to, co dostępne jest w sklepie od ręki, okazuje się, że albo kolorystycznie nie odpowiada naszym wymaganiom albo po prostu rozmiar nie jest właściwy. Właśnie ten moment uświadamia nam, że nie tędy droga i zaczynamy poszukiwać firm i ludzi, którym można zlecić wykonanie mebli na wymiar.

Meble gotowe czy na wymiar?

Często gotowe meble dostępne od ręki są tańsze, a co za tym idzie niestety też są gorszej jakości. Produkty do wykończenia mebli takie jak zawiasy, uchwyty czy prowadnice do szuflad pochodzą z najtańszych firm. A co za tym idzie ich jakość jest bardzo słaba. Ponadto nie zawsze materiał z którego został wykonany mebel jest dobrej jakości. A samo wykończenie mebla też bywa kiepskie. Widać niedociągnięcia i brak poświęcenia uwagi detalom. W przypadku mebli wykonywanych na wymiar mamy pewność co do pochodzenia materiału i jego jakości. Z wykonawcą również ustalamy jakich produktów chcemy użyć do wykończenia mebla. Zawiasy, czy prowadnice jakiej firmy. A także metoda wykończenia mebla. A tych jest kilka i z pomocą profesjonalisty możemy łatwo ustalić, jaka metoda będzie najbardziej korzystna dla nas.

Co mogę wybrać?

Możliwości przy zamawianiu mebli na wymiar są bardzo szerokie. Ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia, bo często w przypadku projektowania mebli na wymiar powstają naprawdę „dizajnerskie” perełki. A takie meble cieszą nasze oczy przez długie lata.

Zawsze trzeba mieć na uwadze, że nie ważne jak dużą gotówkę planujemy zainwestować w nasze meble, należy pamiętać, że jest to inwestycja na długie lata. A będzie się ona zwracać poprzez swoją funkcjonalność, sposób wykończenia i oczywiście design. Nie chcemy mebla, który będzie nam przeszkadzał lub który szybko ulegnie zużyciu.

Komentarze są wyłączone.