Jakie są najnowsze trendy w meblarstwie?

Drewniane meble dla dzieci
27 stycznia 2020

Photo by Dan Gold

Projektanci w meblarstwie wciąż stawiają na minimalizm. Po latach przepychu i ścian zasłoniętych meblami nadal zachwycają nas proste i często niewielkie elementy wystroju naszych mieszkań. Prym w trendach meblarskich wiodą obłe kształty. Pojawiają się one również pośród mebli tapicerowanych. Zarówno mocno bufiastych sof i foteli, a także na zagłówkach. Wśród stołów i stolików królują okrągłe kształty wywierające uczucie jedności i wspólnoty. Uwagę przykuwają również meble o nieregularnych kształtach. Sprawiają wrażenie niezwykle oryginalnych sztuk, wyjątkowo zdobiących wnętrze.
W trendach przewija się styl „eko”, a więc wszystkie meble drewniane. Drewno to niezwykle wdzięczny materiał. Wnosi do mieszkania naturę i sprawia, że czujemy się komfortowo. Drewno bardzo ociepla mieszkanie i czyni je niezwykle „domowym”. Ponadto ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Bądź meble chociaż w części pochodzące z recyclingu. I mówimy tutaj zarówno o jakimś elemencie jak i meblach, którym nadano drugie życie. Czy to poprzez renowację, choć zdarzają się niezwykle dobrze zachowane sztuki. I to od nas zależy czy zostawiamy je takimi jakimi są, czy też dodajemy pewne rzeczy, nawet w postaci nowych uchwytów. Są to niezwykle istotne elementy wystroju wnętrz, gdyż wprowadzają cząstkę natury. A drewno w mieszkaniu to bardzo istotny materiał, który odwdzięcza się nam każdego dnia. Ważne, aby nasze wnętrze było spójne. Powinniśmy czuć się w nim komfortowo.

Zatem, który trend zastosować w mieszkaniu?


Nie dajmy się zwariować. Nie wszystkim podoba się to samo i to naprawdę jest w porządku. Nasze mieszkania to przestrzeń, w której powinniśmy czuć się swobodnie, i w której wypoczywamy i regenerujemy siły. Pamiętajmy więc, aby urządzać je zgodnie z naszymi przekonaniami. A trendy w meblarstwie traktujmy jako pewną sugestię, którą nie koniecznie musimy brać pod uwagę.

Komentarze są wyłączone.