Drewniane meble dla dzieci

Meble na wymiar czy gotowe?
27 stycznia 2020
Jakie są najnowsze trendy w meblarstwie?
27 stycznia 2020

Photo by Josh Hemsley

Czy drewniane meble do dziecięcego pokoju to dobry pomysł?

Na niczym nam tak bardzo nie zależy jak na szczęściu i bezpieczeństwie naszych dzieci. Z całych sił staramy się, aby kącik naszych pociech był miejscem idealnym, który spełni kilka funkcji jednocześnie. Musimy pamiętać, aby znalazło się miejsce do zabaw. A dla tych starszych również do nauki i przede wszystkim do wypoczynku.

Pokój dziecka może składać się z wielu konstrukcji modułowych, które będą spełniały różne funkcje w miarę tego jak nasza pociecha będzie się zmieniać i dorastać.

Z czego powinny składać się meble dziecięce? 

Urządzając pokój naszych dzieci musimy mieć na uwadze przede wszystkim ich zdrowie i bezpieczeństwo. Niestety tak bardzo popularne dzisiaj płyty meblowe produkowane są z użyciem wielu składników, które nie mają pozytywnego wpływu na nasze zdrowie. Nie służą szczególnie alergikom, a zawarty w nich formaldehyd może przyczynić się do problemów zdrowotnych. Ponadto takie meble szybko się zużywają i nie nadają się do renowacji. A co za tym idzie, w przypadku gdy takie meble przestają nam się podobać, nie jesteśmy w stanie zmienić choćby ich koloru. Natomiast uszkodzenie czyni niemożliwym odsprzedanie ich i wymienienie na nowe.

Z kolei drewno to doskonała baza do wielu produktów. Świetnie spisze się,  szczególnie jeśli nasza pociecha jest alergikiem. Meble drewniane nawet jeśli ulegną zniszczeniu, łatwo można poddać je renowacji. Do pokoju dziecięcego szczególnie polecamy meble pokryte woskiem twardym kolejnym. Powłoka ta sprawia, iż drewno zachowuje swoje naturalne właściwości. Pory drewna nie zostają zablokowane, a jednocześnie staje się ono odporne na zabrudzenia i plamy z napojów. A nawet w przypadku innych zabrudzeń możliwe jest miejscowe zeszlifowanie i ponowne zabezpieczenie powierzchni olejem.

Co zrobić, kiedy mebelki ulegną zniszczeniu?

Drewniane mebelki łatwo można poddać transformacji, która zmieni je nie do poznania. Zmiana koloru, czy elementów ozdobnych takie jak gałki, czy listwy wykończeniowe sprawą, że nasze meble przybiorą zupełnie inny charakter.

Musimy pamiętać, że drewno to naprawdę bardzo wdzięczny materiał. A meble z niego wykonane będą nam służyć przez długie lata, a nawet pokolenia.

Komentarze są wyłączone.